Як визначити свій рівень знання мови?Як визначити свій рівень знання мови?

Щоб визначити рівень знання мови, складають міжнародний кваліфікаційний іспит, наприклад IELTS чи TOEFL для англійської. Якщо ваша спеціалізація не вимагає наявність сертифікату, тоді оцініть свій рівень володіння іноземною мовою самостійно.

 

Зверніть увагу, що кожен наступний рівень включає навички із попереднього.

Обирайте той рівень, який відповідає вашим знанням і навичкам.

  • Початковий

Рівень: Beginner, Elementary / A1, A2

Розумієте повільне та чітке говоріння на знайомі теми. Висловлюєте думки про повсякденне життя найпростішими фразами і словами. Можете розповісти про себе двома-трьома фразами, розумієте нескладні тексти, пишите односкладні листи, заповнюєте прості анкети. Словниковий запас: 1000-1500 слів.

  • Середній

Рівень: Pre-intermediate, Intermediate / A2-B1, B1

Умієте більш-менш впевнено говорити по-англійськи. Знаєте основи граматики, розумієте складну лексику. Правильно поєднуєте слова у письмовій та розмовній формі. Умієте грамотно складати листи і заповнювати документи. Грамотно і ясно пишете про себе і людей, про події, почуття і про особисте ставлення до чого-небудь. Читаєте художню літературу, публіцистику. Ведете переписку з носіями мови. Словниковий запас: 2000 до 3000 слів.

  • Вище середнього

Рівень: Upper-Intermediate / B2

Відчуваєте різницю між акцентами, використовуєте офіційний і неофіційний стиль спілкування. Помічаєте власні помилки у говорінні і письмі. Вмієте складати складні синтаксичні конструкції. Чітко висловлюєте думки, рідко допускаєте незначні помилки. Побіжно говорите і з легкістю розумієте мовлення на теми середньої складності. Словниковий запас: 3000 до 4000 слів.

  • Просунутий

Рівень: Advanced / C1

Використовуєте англійську в обсязі рідної мови, вільно говорите на складні теми з невеликою кількістю помилок. Змінюєте стиль спілкування в залежності від обставин. Застосовуєте у мовленні ідіоми, стійкі фрази і словосполучення. З легкістю пишите оповідання, звіти, есе та огляди подій. Словниковий запас: 4000 до 6000 слів.

  • Експерт

Рівень: Proficiency / C2

Володієте рівнем носія мови. Висловлюєте думки вільно на спеціалізовані теми без підготовки. Думаєте і міркуєте англійською. Читаєте без зусиль будь-який текст, наприклад науково-популярні книги. Розумієте швидку і невиразну мову. Без підготовки грамотно пишите складні тексти.

Не знайшли відповідь на своє запитання?
Зв'яжіться з нами або поставте запитання, скориставшись розташованою нижче формою.