Життя від зарплати до зарплати: як вийти з цього колаЖиття від зарплати до зарплати: як вийти з цього к...

Саморозвиток
10 місяців тому
18380

Життя від зарплати до зарплати – нескінченна боротьба. Фінансові проблеми у кожного різні: кредити, борги, продукти, комунальні послуги, лікарські засоби. Здається, тільки отримали зарплату, вже знову сидите з порожньою кишенею. І ситуація повторюється одна за одною. У такій ситуації людина перебуває постійно в стані стресу і не може зосередитися на конкретних цілях. Елементарні походи в кафе і кіно стають недоступними. Давайте розберемося, як перестати жити від зарплати до зарплати і почати насолоджуватися життям.

Збирайте гроші

Візьміть в звичку регулярно відкладати певну суму від місячного доходу. Намагайтеся поступово збільшувати цю суму, але так, щоб це було комфортно для вас. Якщо поки ви не розумієте звідки брати ці гроші, починайте з малого. Плануйте покупку продуктів. Часто люди купують дуже багато і викидають частину бюджету в сміття. Також скоротіть всі необов'язкові витрати, що не приносять вам задоволення.

Перегляньте оплату інтернету, мобільного телефону і кабельного телебачення. Можливо існують більш лояльні тарифи. Скоротіть походи в кафе, ресторани і ретельно обмірковуйте покупки необов'язкових речей. Крім того, для економії слід використовувати не особистий автомобіль, а громадський транспорт.

Додаткові джерела доходу

Відмінний варіант – додаткові джерела доходу. Якщо у вас немає можливості додатково заробляти, то можна розглянути різні варіанти активів. Це може бути нерухомість, облігації, акції, веб-сайти, різні групи та канали в соціальних мережах.

Якщо в чомусь з перерахованого вище ви розбираєтеся, то сміливо пробуйте заробляти на цьому. Пасивний дохід – це відмінна річ, яка працює тоді, коли не працюєте ви.

Слідкуйте за своїми грошима

Дуже важливо стежити за тим, скільки грошей знаходиться у вашій кишені, гаманці та на карті. Завжди вважайте і особисті доходи, і сімейні. Також можна завести блокнот і вести підрахунок витрат. Так можна взяти під контроль фінанси і створити всі умови, щоб збільшити добробут.

Зарплатою досить важко керувати, на відміну від витрат. Якщо проаналізувати витрати і оптимізувати їх, фінансовий стан можна поліпшити. Можна стежити за цими даними за допомогою якихось спеціальних програм і мобільних додатків. Так ви привчите себе до складання бюджету та зможете чітко дотримуватися його.

Найголовніше правило – стежити за своїми грошима і до витрат підходити відповідально. Відганяйте від себе ідеї купити якісь непотрібні і необов`язкові речі, боріться з власною лінню і завжди беріться за будь-яку вигідну пропозицію. Так ви завжди будете почувати себе більш впевнено, спокійно і комфортно.