Welcome kit: перший крок до адаптації нових співробітниківWelcome kit: перший крок до адаптації нових співро...

Роботодавцям
рік тому
21518

У перший день на роботі новачок відчуває напруженість, скутість. Якщо не допомогти співробітникові адаптуватися, тоді, можливо, що новачок або довго не протримається, або через емоційної зажатості та відсутності натхнення не ввійде вчасно у свою роль.

Адаптація нових співробітників — це складний і багаторівневий процес. Але якщо підійти до питання творчо і свідомо, тоді новачки швидше почнуть включатися в курс справи і зрівняються із загальним ритмом компанії та робочим потоком.

Перший день на роботі задає тенденцію становлення співробітника в компанії і колективі. Якщо новачка зустріти непривітно, — показати стілець, стіл і дати мотиваційний стусан, тоді навряд чи впровадження в команду буде легким. Почати перший робочий день новачка можна з welcome pack’а, що стало частиною корпоративної культури не тільки в корпораціях, а й в невеликих компаніях.

Перший день та welcome pack

Welcome pack або welcome kit — набір новачка, який отримує новий співробітник. У набір входить базовий комплект інструментів, потрібних для роботи, наприклад ноутбук і канцелярія. Але доброю традицією стало доповнення стандартного набору автентичними речами та сувенірами. Можливо, скептики назвуть такий жест щирості — сентиментальністю, однак важко не визнати, що подарунок у перший робочий день викликає wow-ефект. В Україні ще не популярна культура «набору новачка», однак прогресивні компанії, які стимулюють в колективі корпоративний дух, тішать нових співробітників приємними «фішками».

Набір новачка — не формальна подачка, це скоріш жест уваги, символічне запрошення до команди. Це перший крок до формування корпоративного духу. Наприклад, в комплекті з брендовими сувенірами новачок може знайти запрошення на квест, екскурсію по офісу, на знайомство з топ-менеджерами або отримати іменне лист-вітання від засновника компанії.

Користь велкам паків відчувають не тільки HR-менеджери, але й маркетологи. Нові співробітники люблять публікувати у соціальних мережах фотографії наборів, тим самим демонструючи лояльність і залученість. Корпоративні акаунти компанії поповнюються емоційними постами з гордим хештегом #dreamteam.

welcome to the team

Що входить у welcome kit

Набір новачка зазвичай складається з базових елементів, але кожна компанія намагається внести свою неповторну деталь, спираючись на внутрішній світогляд, культуру і цінності. Зміст welcome pack'а умовно ділиться на чотири категорії:

  • Привітання

Крім усного знайомства, компанії роблять листівку, де відображаючи корпоративну філософію, вітають співробітника словами «Ласкаво просимо» або «Ми шукали саме тебе». Привітальна листівка — як символ причетності до команди і певний колекційний атрибут.

  • Ввідна інформація

У перший день важливо розповісти співробітнику історію компанії та внутрішні традиції. Часто створюють welcome book, де красномовно і вичерпно розповідають про компанію. Крім глобальних планів і цілей, дають керівництво по офісу і корпоративній культурі, щоб новачок знав усі тонкощі та лайфхаки, відчував себе посвяченим у внутрішні таємниці. Наприклад, де приготувати найкращу каву і взяти найсвіжіший круасан, де приємніше відпочити на перерві, до кого звертатися з тих чи інших питань і т.п.. Welcome book не повинен виглядати як формальна інструкція. Підійдіть до питання творчо, придумайте свою автентичну манеру викладення, щоб welcome book хотілося відкривати і читати.

  • Канцелярський набір

Замість того, щоб по засіках відшукувати напів пописану ручку, приносити листи, витягнуті з принтера — проявіть гостинність і повагу, здивуєте та подаруйте брендовий канцелярський набір.

  • Брендові «фішки»

Крім інформаційної та практичної складової, welcome kit прийнято розбавляти приємними речами, виконаними у фірмовому стилі, наприклад: термос, чашка, еко-сумка, стікери, значки, футболки, худі.

Як виглядає welcome pack у відомих компаніях

Подивіться, яким набором зустрічають нових співробітників світові корпорації.

Nike

Американська компанія Nike дарує новачкові стильно оформлений welcome kit, у який входять навушники, календар, чашка і значок.

Nike welcome kit

Dropbox

У welcome pack хмарного сервісу Dropbox входять термочашка, блокнот, стікери, пачки кави та рукописний вітальний лист.

Dropbox welcome pack

Coinbase

Сервіс криптогаманців і криптобіржа Coinbase включила у набір новачка кабель для айфона, толстовку, термос, шкарпетки, брелок і блокнот.

Coinbase welcome pack

Okta

Американський сервіс Okta з управління ідентифікацією, що базується в Сан-Франциско, дарує новому співробітнику рюкзак, толстовку, спортивну пляшку для води та блокнот.

Okta welcome pack


Підписуйтесь на наш Telegram-канал та будьте в курсі нових статей та інших цікавих матеріалів.