Віддалена робота. Переваги та особливостіВіддалена робота. Переваги та особливості

Віддалена робота
рік тому
19027

Щоденна тиснява в громадському транспорті, ранній підйом і спілкування з колегами іноді не приносить задоволення, і людина все частіше замислюється змінити звичне робоче місце, і спробувати себе в ролі віддаленого співробітника. Пропонуємо розглянути докладніше всі переваги та особливості віддаленої роботи.

В першу чергу, важливо не змішувати поняття «віддалена робота» і «фріланс». Це далеко не синоніми, адже штатний співробітник цілком може працювати віддалено. Фрілансер, в свою чергу, сам собі режисер, який виконує проекти від різних замовників, але працює теж дистанційно.

Переваги віддаленої роботи

Для керівництва це:

• Залучення співробітників. Кожен співробітник цінує своє керівництво за можливість працювати вдома, навіть якщо ця можливість надається на час.

• Підвищення ефективності працівника. Якщо людина позбавляється від різних неважливих і непотрібних обов'язків, які неминучі в офісі, її продуктивність праці значно поліпшується. Дистанційна робота дозволяє співробітникам максимально зосередитися на конкретних завданнях.

• Зниження витрат. Дистанційна робота – це економія грошей і скорочення витрат на утримання працівників: оргтехніка, офісне приладдя, чай, кава.

• Зниження бажання звільнитися. Для багатьох співробітників важко дотримуватися балансу робота-життя, тому люди досить часто змінюють місце роботи, незважаючи на хороше керівництво і високий рівень заробітної плати. Дистанційна робота в цьому випадку є вагомим аргументом.

• Можливість працювати з кращими. Навіть у найбільших містах складно знайти кваліфікованих фахівців, особливо вузької спеціалізації. Якщо ж шукати потрібного фахівця серед віддалених кандидатів з усіх куточків країни, час пошуку можна значно скоротити.

До переваг дистанційної роботи для співробітника можна віднести можливість більше спілкуватися з сім'єю, економію коштів та часу, можливість подорожувати та максимум комфорту.

Особливості

Незважаючи на безліч переваг, віддалена робота може здатися раєм далеко не всім. Перша проблема, з якою можна зіткнутися – відсутність самоконтролю. Якщо людина не вміє зосередитися та регулярно відволікається на всілякі дрібниці, це може помітно знизити продуктивність її роботи.

Друга проблема – відсутність живого спілкування. Якщо людина звикла до постійних балачок з колегами і посиденьок за чашкою кави, то робота вдома на самоті їй може швидко набриднути.

Третя проблема – відсутність робочого простору. Якщо людина живе в однокімнатній квартирі з сім'єю і домашніми улюбленцями, то перебувати в тиші та спокої досить важко. Ізольоване робоче місце потрібно продумати заздалегідь, щоб ніщо і ніхто не відволікав Вас від роботи.

До недоліків можна віднести також сидячий спосіб життя. Підтримувати себе у формі важко, не виходячи з дому. Тому необхідно виробити корисну звичку, і регулярно виходити на свіже повітря або ж займатися яким-небудь активним видом спорту.

Віддалена робота

Коворкінг як вид роботи