Трудоголізм як стиль життя: добре чи погано?Трудоголізм як стиль життя: добре чи погано?

Саморозвиток
11 місяців тому
18410

О 7:45 ви вже під офісом, вечорами вирішуєте робочі питання, а обідню перерву вважаєте найкращим часом для переговорів з партнерами? Трудоголізм як стиль життя: добре чи погано? Чи потрібно пишатися цим чи намагатися позбутися?

Що таке трудоголізм?

Про трудоголізм можна говорити лише тоді, коли людина не просто закохана в свою професію, а залежна від роботи. Відповідальний та працьовитий співробітник працює для досягнення поставленої мети, а трудоголік працює незважаючи ні на що.

Трудоголізм є стилем життя, а не набутим досвідом. Такі люди не можуть просто так сидіти на місці вдома, у відпустці та навіть хворіти. Їм постійно хочеться чимось займатися: прибрати будинок, приготувати їжу, попрацювати.

Фанати роботи не знайомі з золотою серединою. Як правило, у них немає друзів, вони не думають про своє здоров'я та не захоплюються нічим, окрім своєї роботи.

Звичайно, вважати трудоголізм категорично поганою річчю буде неправильно. Кожен з працівників отримує хорошу винагороду. Це гідна заробітна плата, бонуси та премії, підвищення по кар'єрних сходах та задоволення власних амбіцій. Але є один величезний мінус – така щоденна рутинна робота повністю позбавляє людину повсякденного життя. Трудоголіки рідко відпочивають, практично не спілкуються з сім'єю і друзями, не приділяють часу своєму здоров'ю та просто забувають про звичайні радощі життя. Якщо ви помітили ознаки трудоголізму у себе, значить настав час зупинитися та переглянути свій графік.

З чого почати зміни?

Перший крок – приборкайте свій трудоголізм. В обідній та неробочий час не відповідайте на ділові дзвінки. Також слід відкласти подалі всі гаджети, звіти й думки про майбутні збори. Проводьте вільний час та вихідні з користю для себе, а не для роботи.

Другий крок – розставте пріоритети. Виділяйте заздалегідь термінові завдання та приступайте до них в першу чергу. Менш важливі справи можна вирішити й потім.

Третій крок – стежте за часом. У трудоголіків завжди багато справ, але не варто хапатися за все відразу. Визначте для кожного завдання свій термін виконання, це значно полегшить роботу.

Бути трудоголіком можна, але головне вміти знаходити золоту середину. Заперечувати користь цього явища не можна, але важливо враховувати, що надмірна залежність від роботи може привести до дуже неприємних наслідків. Навчіться правильно розділяти своє життя, не замінюйте відпочинок роботою, і тоді вийде досягти успіху у всіх напрямках!

Читайте також: Чи важливе знання англійської мови для кар'єри та повсякденного життя?