ТОП-6 порад, які допоможуть пережити звільненняТОП-6 порад, які допоможуть пережити звільнення
Кар'єра
3 місяці тому
270

Епідемія коронавируса спровокувала кризу в багатьох сферах діяльності. Нестабільне економічне становище змушує роботодавців скорочувати штат і прощатися навіть із самими старанними та продуктивними співробітниками. Стійко пережити вимушене звільнення під силу не кожному. Втрата роботи вибиває грунт під ногами та пригнічує людину. У цей період дуже важливо визначитися, що робити далі та які кроки слід зробити в першу чергу.
Підбірка ефективних порад при скороченні
У перші хвилини після скорочення вам може здатися, що весь світ зупинився. Але не поспішайте впадати у відчай. Візьміть на озброєння простий алгоритм дій:
- Не ігноруйте емоції
Незалежно від того, чи була інформація про звільнення очікуваною або спонтанною, ви можете відчути повну гаму почуттів: від роздратування до тривоги. У цей момент важливо не ховати свої емоції, а навпаки — дати їм можливість вийти назовні. Розповісти про те, що трапилося можна другу чи родичу, який не позбавлений почуття емпатії. Якщо такої людини немає поруч, висловіть почуття в особистому щоденнику або у телефонних нотатках.
- Не відчувайте себе винуватим
Почуття сорому перед самим собою і роздуми щодо своєї неспроможності потрібно гнати геть. Щодня в світі звільняють тисячі людей. І в більшості випадків причина скорочення ніяк не пов’язана з професіоналізмом співробітника. Нав’язування почуття провини занурює у стан депресії та абсолютно не мотивує рухатись далі.
- Намагайтеся прийняти ситуацію
Зацикленість на звільненні та постійний уявний пошук винуватця події блокує здатність адаптації до нових умов, а отже — позбавляє можливості рухатися далі. Можна нескінченно довго ображатися на начальника та гнівити долю. Але який у цьому сенс? Краще — прийняти ситуацію і, розправивши плечі, зробити новий крок.
- Цінуйте отриманий досвід
Втрата робочого місця багатьма сприймається як кінець світу. Але ж можна поглянути на вимушені канікули під іншим кутом. Можливо, ця перерва була життєво необхідною для того, щоб відкрити у собі нові таланти та прокачати до наступного рівня наявні скіли.
- Прийміть самого себе
Навчиться сприймати себе, перш за все, як багатогранну особистість. Яким би першокласним фахівцем ви не були, сенс життя не впирається тільки в роботу. Зосередьтеся на своїх думках і відчуттях, прислухайтеся до себе. Зміни в свідомості допомагають правильно розставити пріоритети та обрати потрібний вектор розвитку.
- Дійте
Коли емоції стихнуть, можна впевнено рухатися вперед. Не поспішайте відразу ж приймати запрошення на роботу, якщо вас не влаштовують умови. Придивіться. Дайте собі шанс спробувати сили у більш складному та масштабному проекті. Амбіційна та впевнена людина обов’язково знайде роботу мрії. Головне — не боятися.
Скорочення, яке ще вчора здавалося крахом усіх надій, вже завтра може відкрити двері до нових перспектив та витків професійного розвитку.