Соціальний інтелект на роботі: що це означає?Соціальний інтелект на роботі: що це означає?

Саморозвиток
10 місяців тому
18575

При виборі співробітників в компанію, роботодавці часто приділяють увагу їх комунікативним навичкам. Адже люди, які здатні працювати в команді можуть принести набагато більше користі для всієї компанії.

Не секрет, що перевага віддається комунікабельним і впевненим у собі людям. Соціальний інтелект не менш важливий для роботодавців. Що це таке і чому про це варто говорити?

Що відомо про соціальний інтелект

Соціальний інтелект – це здатність правильно розуміти поведінку інших людей. Це важливо і необхідно для ефективної міжособистісної взаємодії. Тобто, соціальний інтелект дозволяє людям ефективно працювати в команді та перебувати в здорових відносинах з колегами і клієнтами.

Людина може мати кілька вищих освіт, постійно вдосконалюватися, але при цьому не вміти знаходити спільну мову з людьми. Тим самим, вона ускладнює роботу собі, своїй команді та компанії в цілому.

Соціальний інтелект тісно пов'язаний з емоційним інтелектом. Все це в сукупності дозволяє без проблем вирішувати виниклі конфлікти, а також знаходити спільне рішення на переговорах.

Люди з розвиненим соціальним інтелектом завжди знаходяться в здоровій робочій атмосфері, яка робить позитивний вплив на командну роботу.

Як визначити співробітника з соціальним інтелектом

Як же керівнику визначити працівника, який володіє соціальним інтелектом? Якими навичками володіє цей співробітник? Розглянемо докладніше:

  •  Наполегливість. Людина повинна бути максимально наполегливою в роботі. Вона конкретно висловлює свою думку та не відмовляється від своїх слів. При цьому наполегливість виражається спокійно та неагресивно.
  •  Вміння слухати. Співробітник створює таку атмосферу, при якій співрозмовник буде почувати себе комфортно. Він може вислухати, висловити свою думку і не тисне на співрозмовника.
  • Альтруїзм. Людина з соціальним інтелектом завжди чинить в дусі альтруїзму. Вона не зациклена на собі, але при цьому не дозволяє сідати на шию.

Також такий співробітник ніколи не засуджує інших. Для вираження справедливої ​​оцінки він використовує тактовність. При цьому він ніколи не ставить себе вище інших, навіть якщо в дійсності має на це право.

Ще одна особливість – вміння не нав'язуватися. Часто в компаніях є люди, які нав'язують свою думку і переконані в її правильності. Співробітник з соціальним інтелектом завжди працює в команді і поважає думку всіх колег, навіть якщо не з усім згоден.

Людина з соціальним інтелектом завжди спокійна та стримана. Вона не піддається емоціям та контролює їх.

Якщо ви вважаєте, що ваш соціальний інтелект нерозвинений, то ніколи не пізно це зробити. Це стосується як керівників, так і підлеглих. Так можна навчитися співпрацювати і встановити міцні командні відносини, а це дуже важливо для успішного бізнесу.