Рутина на роботі: чи може вона заважати кар'єріРутина на роботі: чи може вона заважати кар'є...

Кар'єра
рік тому
18605

Втомилися від щоденного автоматичного виконання всіх обов'язків? Вам здається, що всі дії відомі вже мінімум на тиждень вперед? Значить рутина не оминула Вас стороною. Саме вона вбиває весь креатив, та бажання творити.

Давайте розберемося з поняттями

Дуже часто люди плутають рутину з професіоналізмом. Але важливо вміти їх розрізняти. Робоча рутина – це щоденне монотонне виконання одних і тих же обов'язків. Нерідко подібне явище називають «днем бабака».
Професіоналізм, в свою чергу, проявляється великим досвідом і здатністю швидко та якісно вирішувати всі робочі моменти та поставлені задачі.

Міняти чи не міняти місце роботи?

Досить часто людина, зіткнувшись з рутиною, біжить шукати нову роботу. І цьому є логічне пояснення. Приступивши до виконання обов'язків на новому місці нам цікаво, ми мотивовані та сповнені бажання творити. У перший рік майже кожна людина відчуває задоволення від нової роботи, навчається, дізнається щось нове і цікаве, розвивається.
Але вже через рік ми звикаємо до цього, і в цілому нічого не змінюється. Тому навряд чи нова робота не стане звичайною через деякий час.

В чому проблема?

Слід прийняти той факт, що рутина – це не завжди погано. Вона дає відчуття впевненості в своїх силах та почуття безпеки. Якщо ж Ви на 100 відсотків впевнені, що рутина поглинула Вас, значить саме час зайнятися саморозвитком. Ніяке зростання по кар'єрних сходах не допоможе позбутися від рутини, якщо людина не зосередиться на самореалізації.

Ви – творець своєї долі

Коли Ви зіткнетеся з рутиною, згадайте про найуспішніший період в кар'єрі. Проведіть аналогію, проаналізуйте обов'язки тоді і зараз. Можливо проблема полягає лише в Вашому ставленні до сьогоднішньої роботи?
Якщо хочете почувати себе впевнено та успішно, пам'ятайте про те, що саме Ви впливаєте на свою роботу, обов'язки і кар'єру. Радуйте себе і приділяйте час розвитку. Залежно від роду діяльності це може бути участь в тренінгах, форумах, прочитання нової літератури. Будь-якими способами підвищуйте інтерес до своєї діяльності та обов'язків. І в першу чергу, змініть своє ставлення та погляд на цю ситуацію.
Ви самі здатні позбутися робочої рутини. Є можливість змінити порядок виконання роботи? Зробіть це! Якщо є нові ідеї, обов'язково запропонуйте їх керівнику. Проявіть себе, як ефективного працівника й візьміть на себе якісь нові обов'язки. Це однозначно принесе Вам тільки користь!