Керівництво з написання сильного супровідного листаКерівництво з написання сильного супровідного лист...

Шукачам
рік тому
19824

Деякі шукачі помилково вважають, що супровідний лист — це формальність, яку потрібно виконати шаблонно і без зусиль. Однак рекрутери завжди уважно вивчають супровідні листи, за ними вони отримують перше враження про кандидата, визначають його налаштованість, рішучість і мотивацію. Мета листа — це не розповідь про себе, це в першу чергу презентація особистої унікальності та перерахування вагомих аргументів або відповідей, чому саме ви підходите на цю вакансію.

6 причин, чому супровідний лист посилює резюме

1. Крім професійних і технічних навичок, шукач, відправляючи виважений лист до відгуку, демонструє вміння ясно і грамотно висловлювати свої думки — це цінують всі роботодавці, незалежно від специфіки вакансії.

2. Стратегічно продуманий лист до відгуку переконає роботодавця, що кандидат налаштований серйозно, розглядає вакансію не як варіант про всяк випадок.

3. Резюме стисло і зосереджено на чітких і конкретних формулюваннях і поняттях, що відносяться до спеціалізації. Трапляється, що до відгуку доречно додати деталі про досвід і навички, які не вказані в резюме, але до речі впишуться у вимоги вакансії.

4. Роботодавці особливо цінують уважність до їх компанії. Уважно вивчіть інформацію про організацію. Наприклад, розкажіть в листі, як філософія компанії близька вам, уточніть, як цілі і пріоритети компанії схожі з вашими. Такий підхід до супровідного листа покаже роботодавцю, що ви зацікавлені і мотивовані не тільки у фінансовому сенсі, але і в ідейному.

5. У кандидатів резюме схожі і однотипні, кожен вказує майже однаковий перелік навичок і можливостей. Тому важливо виділитися із загальної маси і запам’ятатися. Супровідний лист — це як реклама резюме. Позитивне перше враження допоможе згладити недоліки резюме.

6. Супровідний лист показує, як ви вмієте спілкуватися і розпочинати діалог. Софт-скіли або навички міжособистісних відносин важливі для роботодавця не менше, ніж технічні та професійні вміння.

produmanij list do vіdguku podvoyuє silu rezyume

Структура супровідного листа та приклади

Привітання. Якщо у вакансії не зазначена контактна інформація для зворотного зв’язку, не вказано ім’я, — постарайтеся не персоналізувати вітання. Звертайтеся до компанії в цілому, тому що невідомо, хто буде читати відгук. Уникайте манірного, жаргонного і гумористичного вітання — це зайве. Постарайтеся вловити філософію компанію, щоб зрозуміти як звертатися. Буває, що у вакансії звертаються до претендентів на «ти» і без формальностей — тоді і ви налаштуйтеся на простий та неофіційний стиль.

Уточніть, на яку вакансію відгукується. Почніть розповідь конкретним уточненням про посаду, на яку відгукується. Проявіть зацікавленість, не пишіть сухо або шаблонно, покажіть свою самобутність.

Приклад: «Я радий, що у вас відкрилася вакансія — назва вакансії — , це саме те, що я шукав».

Розкажіть, чому відгукуєтеся. Виділіть і обґрунтуйте, чому мотивовані працювати у цій компанії і на цій посаді. Попередньо розвідайте інформацію про організацію, знайдіть їх соцмережі, постарайтеся зрозуміти їх філософію. Підкресліть, що відгук на вакансію осмислений, а не спонтанний.

Приклад: «Я багато чув про вашу сильну команду і її успіхи, захоплююся нестандартним підходом і філософією компанії, я хотів би стати причетним до того, як ви змінюєте історію».

Переконайте, що ви той, якого вони шукають. Пишіть переконливо і твердо, чому ваші навички і досвід допоможуть компанії досягти своїх цілей. Не просіть і не тисніть на співчуття. Якщо будь-яким вимогам із вакансії ви не відповідаєте, постарайтеся повернути ракурс на сильні сторони резюме, які заміщують відсутній досвід.

Змістовно опишіть свій досвід або навички, які поєднуються з вимогами вакансії. Не переписуйте стислу конкретику із резюме. Напишіть те, чого немає у резюме — доповніть, підлаштовуючись під певну вакансію.

Приклад № 1: Я пишу авторські статті вже 5 років. Ваш стиль і підхід до ведення блога мені близький, я можу зацікавити вашу аудиторію. Тематика блогу мені знайома, я писала огляди, статті та сценарії до відео про технології блокчейн.

Приклад № 2: Досвід озвучування відеороликів у мене невеликий — всього 3 відео. Однак у мене просунутий рівень англійської мови, правильний акцент, тому впевнено перекладу і грамотно озвучу ваші відеоматеріали.

Підбиваємо підсумки

  • Пишіть стисло і зрозуміло. Прийнятний обсяг листа — 6 речень. Постарайтеся укласти свої думки так, щоб супровідний лист рекрутер прочитав за півхвилини.

  • Перед натисканням «Надіслати» перечитайте листа, переконайтеся, що дотримано норм пунктуації та граматики. Перевірте послідовність і структурованість думок. Зайві прикметники і емоційні відступи видаліть.

  • Не пишіть шаблонні формулювання, які легко знайти на першій сторінці у гугл-пошуку. Типовий супровідний лист — типовий претендент, саме так мислить роботодавець.

  • Не робіть супровідний лист як стислий виклад інформації із резюме. Зіставте свої навички та здібності до вимог, опишіть деталі, які стануть доповненням до резюме в контексті конкретної вакансії.

  • Не виставляйте себе із позиції прохача, будьте тим, хто пропонує свої послуги і можливості. Така зміна координат дозволить подивитися роботодавцю на вас як на професіонала.

  • Важливо підкреслити у листі ідею, що не тільки вам потрібна ця робота, але й ви потрібні роботодавцю. Пишіть не тільки про свою мотивацію, але і поясніть, як ваші вміння та досвід допоможуть у розвитку компанії.

  • Дотримуйтеся ділового стилю в листі, однак пишіть просто і зрозуміло — не висловлюйте думки мовою чиновників.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал та будьте в курсі нових статей та інших цікавих матеріалів.