Професійне вигорання: чому виникає та як позбутися?Професійне вигорання: чому виникає та як позбутися...

Кар'єра
рік тому
18582

Робота стала тягарем, спілкуватися з колегами неможливо, професійні обов'язки все частіше дратують, а про перспективи в кар'єрі і говорити не доводиться? Все це може свідчити про професійне вигорання.

Дослідники виділяють 6 факторів, які пов'язані з емоційним вигоранням співробітників. Це надмірна завантаженість, контроль, відносини в колективі, справедливість, цінності та винагороди. З професійним вигоранням можна зіткнутися, коли хоча б один з перерахованих вище факторів не відповідає нашим вимогам і очікуванням.

"Для того щоб люди знаходили щастя в своїй роботі, необхідно три умови: робота повинна бути їм під силу, вона не повинна бути виснажливою і її обов'язково повинен супроводжувати успіх." Джон Рескін

Як позбутися вигорання?

Говорити про конкретні способи важко, адже багато чого залежить від самого співробітника. Одна людина може легко розпізнати свої потреби та організовувати своє життя. Іншій же важко впоратися з такими завданнями, відповідно, і спосіб позбавлення від емоційного вигорання на роботі для неї буде іншим.

Але ми підготували кілька важливих порад, які допоможуть уникнути вигорання, що насувається або позбутися уже існуючого:

1. Комфортний сон. Мова йде не тільки про повноцінний сон вночі, але й про комфортні умови: зручне спальне місце, свіже повітря, тиша.

2. Фізична активність. Займаючись спортом, ми стаємо здоровішими фізично, психологічно і розумово. Навіть півгодини спорту кілька разів на тиждень допоможуть впоратися з проблемами.

3. Відпочинок на природі. Необхідно частіше вибиратися на вулицю. Якщо зробити це фізично неможливо, то потрібно подбати про те, щоб в офісі знаходилися живі рослини.

4. Нормований робочий день. Навіть незначна переробка може призвести до емоційного вигорання, тому важливо працювати не більше 40 годин на тиждень. Також слід робити перерви протягом робочого дня. Ідеальний варіант – 5-хвилинна перерва після кожної години роботи.

5. Позитивні емоції. Сюди слід віднести заняття улюбленою справою, а також спілкування з друзями та близькими людьми.

6. Відпустка. Щоб «перезапустити» свій організм та мозок, потрібно періодично відпочивати. Причому відпочивати десь за межами будинку. Похід в гори, відпочинок біля моря, поїздка за кордон або просто в гості до далеких родичів – те, що треба!