Чому так важливо планувати день?Чому так важливо планувати день?

Саморозвиток
рік тому
18798

Всіх людей переслідує одна загальна проблема – брак часу. У деяких це тимчасове явище, а деяким часу не вистачає постійно. І кожен хоча б раз у житті замислювався над тим, чому в добі всього лише 24 години. Ми постійно поспішаємо, а часу не додається. Вихід тут тільки один – раціональне планування!

Способів та методів планування придумано дуже багато. Сучасна техніка дозволяє використовувати різні електронні планери та інтернет-щоденники. Важливо лише бажання! Якщо віддаєте перевагу класиці, то використовуйте паперові щоденники та вписуйте туди плани на день. Це дуже ефективний та надійний метод, і багато хто вірить в те, що записані думки на папері обов'язково матеріалізуються.

"Думайте на папері. Кожна хвилина, витрачена на планування, економить 10 хвилин при здійсненні плану. "- Брайан Трейсі

Що дає планування?

Найголовніше – перед вашими очима з'являється чіткий план дій на день. Бачачи його, можна встигнути зробити все, і навіть більше. Крім того, коли всі справи фіксуються на папері, в смартфоні або в будь-якому іншому зручному вигляді, ви ні про що не забудете. Також планування дозволяє відзначати вже виконані справи. Тобто, можна приблизно розуміти, скільки вільного часу є і планувати на цей час щось ще: інші справи або відпочинок.

Складаємо план

Про те, наскільки важливо складати план на кожен день говорити вже не будемо. Тепер варто структурувати сам план:

1. Обираємо найоптимальніший та зручний для себе інструмент: блокнот, планшет, ПК або смартфон. Якщо є інший відповідний варіант – обирайте його!

2. Складаємо план на день завжди з вечора.

3. Список справ повинен бути складений грамотно і просто, щоб в будь-який момент можна було внести правки та відзначити вже завершені справи.

4. Завершені справи обов'язково потрібно викреслювати із загального списку. Це не тільки полегшить подальшу роботу, а й додасть більше впевненості.

5. Обов'язково ставте приблизні терміни виконання кожної справи. Навіть якщо терміни трохи зрушаться – не страшно!

6. Будьте реалістами, і складайте список так, щоб виконати всі поставлені завдання на день.

7. Відпочивайте! Обов'язково передбачте час для відпочинку і раптових справ.

8. Починайте день з найважливіших та складних завдань. Тоді під кінець дня буде простіше закінчити роботу.

9. Не переносьте завдання, якщо для цього немає поважної причини.

10. Приступайте до планування вже зараз, не зволікайте!