Помилки у резюме, які псують перше враженняПомилки у резюме, які псують перше враження

Шукачам
рік тому
19679

Сполучна ланка між претендентом і роботодавцем — резюме, але невдало складене резюме стає прірвою. Якими б професійними перевагами, навичками і досвідом кандидат не відрізнявся, їх неправильна презентація у низці з відволікаючими дрібницями і помилками збивають з пантелику рекрутера.

Розглянемо і розберемо найпоширеніші помилки у резюме, виправивши які, шукач збільшує ймовірність бути поміченим і гідно оціненим.

Шаблонне резюме

Рекрутери переглянувши сотні резюме, якщо врахувати, що у середньому вакансія привертає близько 250 відгуків, напам'ять знають стандартний набір фраз, який зустрічається у більшості кандидатів. Роботодавець, коли бачить шаблонні резюме, робить висновок, що шукач ледачий, не спромігся розповісти про особистий досвід самостійно, а скопіював інструкції до посад з відкритих зразків. Також шаблонні набори формулювань наводять на те, що резюме складено дилетантом.

HR-менеджери відзначають, що претенденти у резюме копіюють повний список обов’язків за фахом, а потім заявлене не відповідає знанням і досвіду, а тільки описує потенціал претендента їх виконувати. Наявність шаблонного набору обов’язків у резюме змушує рекрута засумніватися у правдивості резюме.

SHvidkij pereglyad rezyume u dosvіdchenogo rekrutera zajmaє bliz'ko shesti sekund

Нерелевантна інформація

Час на те, щоб зацікавити рекрутера обмежений — від 6 до 20 секунд. Відсутність релевантного змісту загрожує тим, що резюме буде закрито. Якщо відправляєте запит на конкретну вакансію, то перевірте, чи відповідає зміст вашого резюме назві та вимогам вакансії. Первинний відбір у рекрутера — перевірка відповідності ключових слів.

Vikoristannya pravil'nih klyuchovih slіv zbіl'shuє jmovіrnіst' togo, shcho vas poklichut' na іnterv'yu na dvadcyat' dev'yat' vіdsotkіv

HR-менеджери зустрічаються з резюме, які не роблять наголос на одну посаду, а містять націленість шукача до багатьох спеціальностей. Часто резюме не проходить первинний відбір через те, що не оптимізовано під конкретну роль. Не слід навантажувати резюме додатковими деталями, які не мають прямого стосунку до заявленої спеціалізації. Більшість претендентів мають досвід роботи у різних областях, але перспективніше створювати для кожної посади окреме резюме.

Граматичні помилки

Рекрутери часто помічають помилки у резюме, адже грамотно висловлювати думки повинен не тільки філолог, але й кожна освічена людина. Зазвичай у резюме зустрічаються не грубі, а друкарські помилки, вчинені через неуважність. Але неуважність — це негативна характеристика, яка спроможна затьмарити професійні досягнення кандидата.

shіstdesyat odin vіdsotok rekruterіv zayavili, shcho ne budut' chitati rezyume do kіncya, yakshcho v n'omu є pomilki

Неохайне оформлення

Перфекціоністи не зіткнуться з такою помилкою у резюме, але інші ризикують, хто не педантично ставиться до подачі інформації — не вивіряють абзаци, не дотримуються друкарських канонів і принципів читабельності. Якщо розставити акценти у тексті, виділити і структурувати потік понять, тоді це допоможе рекрутеру розібрати і запам’ятати важливі риси резюме. Охайне оформлення збільшить ймовірність того, що ейчар знайде більше ключових слів і релевантних понять у резюме, отже, — збереже його, а не закриє на першій хвилині. Структурне і читабельне резюме акцентує кожну гідність шукача, а засмічене і заплутане — залишає без уваги сильні сторони кандидата.

Підсумуємо аналіз помилок наступним чек-листом, який доведе резюме якщо не до досконалості, то до задовільного рівня:

  • Фотографія. Резюме без фотографії рідко проглядається рекрутером. Встановлювати слід зображення без сторонніх людей, зроблене не в ресторані або на морі, а також, рекрутери відзначають, що негативне враження залишають селфі.

  • Результати. Досвід і навички підкріплюйте досягненнями, цифрами і показниками.

  • Довжина. Оптимальний розмір резюме — одна або дві сторінки формату А4. У графі досвіду вказуйте не більше 3-х останніх релевантних посад.

  • Соціальні мережі. Багато вакансій вимагають, щоб претендент вказав свої сторінки у соцмережах. Посилаючи лінк на особисту сторінку, переконайтеся, що там немає неприємної інформації — провокаційний контент, антиреклама попередньої роботи, пропаганда шкідливих звичок. Рекрутери часто відхиляють кандидата через інформацію на сторінках, але й відсутність претендента в соцмережах сприймається негативно.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал та будьте в курсі нових статей та інших цікавих матеріалів.