Досвід кращих: як Google підходить до найму і корпоративної культуриДосвід кращих: як Google підходить до найму і корп...

Роботодавцям
8 місяців тому
18874

Який сайт найчастіше відвідують у світі? Вірно, Google. У цій компанії мріє працювати найбільше людей, — щороку надходить 3 млн резюме. Forbes USA три роки поспіль присвоює Google перше місце у рейтингу кращих роботодавців світу.

Підхід до найму і корпоративна культура допомогли компанії досягти таких вершин і стати IT-гігантом. Google — це «машина по відтворенню талантів». Тактика найму працює так, що у компанію приходять потрібні люди, які на одній хвилі і в потоці «гугловості». Компанія не шукає успішних, вони обирають творчих розумників. Давайте дізнаємося докладніше, які тактики використовує HR-відділ і на яких принципах вибудовувалася корпоративна культура.

Як в Google наймають співробітників

Kak v Google nanimayut sotrudnikov

Неквапливий процес найму. У компанії вважають за краще не поспішати з наймом нових співробітників. Так запобігають плинність кадрів, а отже заощаджують гроші. До кожного кандидата поступально придивляються: співбесіди довгі і поглиблені. Всього кандидат проходить не менше 5 співбесід — три по телефону з різними менеджерами і дві в офісі.

Проти традиційного підходу. Співбесіду прийнято проводити в усталеному порядку, коли на зустріч з кандидатом приходять керівники і топ-менеджери. Однак в Google вважають, що результативніше знайомити кандидатів з потенційними підлеглими. Керівник визначає успіх командної роботи: задає тон і настрій, впливає на мотивацію і організовує підхід до роботи. Тому в першу чергу важливо зрозуміти, як кандидат взаємодіє з майбутніми підпорядкованими, а не зі своїми керівниками.

Особисті рекомендації. У Google, як і в інших IT-корпорації, вкрай відчутний домінуючий вплив особистих рекомендацій. За рекомендаціями на співбесіду приходить 1/4 кандидатів, в той час як половина наймів доводиться на тих претендентів, яких зарекомендували. Отже, конкурс на місце нижче серед кандидатів, які прийшли за особистою рекомендацією від поточних співробітників.

Не спочивають на лаврах. Незрідка компанії, які зайняли вагомі позиції, починають розслаблятися, чекаючи, що талановиті кандидати самі прийдуть до них. Але з ростом бренду, рекрутери навпаки повинні пильніше і уважніше ставиться до підбору персоналу. І в Google знають про це, тому тільки чверть співбесід проходить з кандидатами, які самі подали заявку. У компанії функціонує самостійний HR-відділ, який називається «People Operations». HR-відділ витрачає більше сил на дослідження та аналітику. Маючи чіткий портрет потрібних кандидатів, рекрутери знаходять підходящі резюме, не чекаючи поки таланти самі прийдуть до них.

Статистика. Сайт Comparably проводив дослідження, у якому опитав нинішніх співробітників найбільших IT-корпорацій. І ось як відрізняється хід найму в Google від компаній Apple, Facebook, Microsoft і Amazon.

  • Найбільше респондентів зійшлися у твердженні, що в Google найбільш складні питання на співбесіді.

  • Серед інших компаній дослідження, саме в Google найрідше працюють ті, хто подав резюме самостійно.

  • В Google найтриваліший процес очікування відповіді про прийняття на роботу — від трьох до чотирьох тижнів і більше.

  • В Google кандидати проходять найбільшу кількість інтерв’ю, від 5 або більше.

  • Більшість респондентів вказали, що саме на співбесіді з Google вони сильніше відчули корпоративний дух компанії, перейнялися їм.

Принципи корпоративної культури Google

Principy korporativnoj kul'tury Google

Свобода слова. Вітається і заохочується відкритість і ініціативність співробітників. Новачок або джуніор може переговорити або порадитися з топ-менеджером без посередників, запропонувати свої ідеї щодо поліпшення і поділитися спостереженнями. Для усіх працівників відкриті кордони взаємодії. І кожного не тільки слухають, але й чують — цінні пропозиції розглядають і впроваджують. Ще на етапі співбесіди конкурс проходять частіше саме ті кандидати, які ініціативні і готові пропонувати нові ідеї, можуть пояснити «чому і навіщо» і переконати оточуючих, що це спрацює. Тому кожен співробітник завжди відкритий до взаємодії і не мовчить, а безпосередньо каже про свої спостереження.

Порушуємо правила. Робота в офісі передбачає більше правил і меж, аніж свободи — але тільки не в Google. Співробітники працюють не за фіксованим графіком, вони не повинні постійно сидіти на своєму робочому місці, немає зарозумілого дрес-коду і застарілої ієрархії. Мета не кількість годин або чинне показове сидіння за комп’ютером на стільці, — а результат. Головне виконати завдання в строк, а скільки часу, в котрій годині працювати і в якому становищі — не принципово.

НЕ офісна атмосфера. Чимало співробітників снідають, обідають і вечеряють виключно на роботі, а додому їздять тільки спати. Наприклад, читаючи відгуки співробітників, стає очевидно, як там щедро піклуються про людей — їжа безкоштовна, повноцінна і різноманітна. На роботі вони ж встигають відпочити і цікаво провести час, наприклад на посиденьках із колегами під час прийому їжі або у кімнатах відпочинку. Корпоративна культура влаштована так, що з роботи не хочеться йти. Тому у працівників немає чіткої межі між роботою, хобі та особистим життям, кожен залучений в життя і потік компанії. Потреби як гастрономічні, так і культурні співробітники задовольняють безкоштовно прямісінько в офісі. Такий підхід призводить до того, що кожен концентрується на робочих завданнях, а не на побутових деталях.

Допомога у розвитку талантів. В Google прислухаються до прагнень і цілей співробітників. Наприклад, якщо працівник технічного відділу починає проявляти інтерес до маркетингу або дизайну, хоче розвиватися в новій галузі — компанія підтримає. Додаткові таланти співробітників помічають, допомагають їх розкрити і перекваліфікуватися. Це стратегічно виправдано, адже краще допомогти цінному співробітникові змінити спеціалізацію, перевести його в інший відділ, аніж втратити.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал та будьте в курсі нових статей та інших цікавих матеріалів.