Немає досвіду роботи: що робитиНемає досвіду роботи: що робити

Саморозвиток
рік тому
18810

Людина без досвіду роботи часто стикається з проблемою працевлаштування. Більшість керівників не хочуть витрачати час на навчання молодих фахівців, і обирають більш досвідчених співробітників. Але зневірятися не варто, адже не всі роботодавці такі категоричні в подібній ситуації. Що ж необхідно знати, щоб людина без досвіду роботи змогла зайняти бажану посаду?

Навчання – світло

Важливо розуміти, що диплом з університету чи академії – не межа. Роботодавець буде приємно здивований, якщо побачить у претендента різноманітні дипломи та сертифікати. Можливо це стане Вашою перевагою над іншими кандидатами. Це можуть бути комп’ютерні курси, курси дизайну, і стане в пригоді навіть водійське посвідчення. Знань багато не буває, якщо існує можливість вивчити нове – вивчайте! Продемонструйте свою націленість на вакансію, проявіть активність і покажіть нестандартне мислення. Все це неодмінно зацікавить роботодавця.

Складаємо грамотно резюме

Грамотно складене резюме – половина успіху. Якщо людина вперше влаштовується на роботу, то в резюме необхідно вказати найбільш значущу інформацію. Саме цей документ знайомить роботодавця з потенційним кандидатом. Якщо досвіду немає в жодному напрямку, вкажіть всі тренінги, семінари, курси, які стосуються майбутньої роботи.

Але не слід перевантажувати резюме непотрібною інформацією. Це може негативно вплинути на підсумковий результат. Найбільш оптимальний варіант – подати інформацію стисло, змістовно і на професійному рівні. Це дозволить переконати майбутнього роботодавця в тому, що Ви є найбільш підходящою кандидатурою на вакантне місце.

Супровідний лист

Супровідний лист збільшує шанси отримати зворотний зв'язок від роботодавця. Але важливо правильно скласти його. Не варто починати лист таким чином: «У мене немає досвіду роботи». Краще почніть зі своїх позитивних сторін, вкажіть знання та вміння. Якщо є досвід роботи в іншій сфері, опишіть його.

Неодмінно покажіть роботодавцю, що Вас цікавить конкретно ця компанія та ця позиція, і обґрунтуйте свій вибір. Нерідко претенденти з величезним бажанням працювати обіграють досвідчених професіоналів.

Не варто відмовлятися від бажаної посади тільки через відсутність досвіду роботи. Це не є великою перешкодою. Проявляйте себе з найкращого боку і будьте впевнені у своїх силах!