Коворкінг як вид роботи

Віддалена робота
рік тому
18749

Коворкінг є відносно новим підходом до організації праці, хоча в багатьох країнах цим підходом успішно користуються вже досить тривалий період часу. У перекладі з англійської «Коворкінг» означає «спільна робота». Якщо бути точним, це не спільна робота колективу однієї компанії, а об'єднання людей всіляких спеціальностей, статусів і вікових груп у спільному офісному просторі.
Часто такий вид роботи обирають компанії, які не мають коштів, щоб винайняти окремий офіс.

Труднощі віддаленої роботи

Коворкінг популярний серед фрілансерів і віддалених співробітників. Здається, що краще варіанту для роботи, ніж удома і не придумаєш. Адже можна прокидатися, коли хочеш, працювати в піжамі та незачесаним, а обід влаштувати собі в будь-який час.
Незважаючи на масу переваг, багато віддалених співробітників стикаються з проблемою концентрації уваги на роботі. Вдома завжди вистачає відволікаючих занять, речей і навіть родичів.
Частина людей легко справляється зі своїми обов'язками. Інші ж не можуть легко сконцентруватися вдома, і тому обирають коворкінг, щоб працювати більш ефективно. Варто відзначити, що це створює додаткові витрати, але при цьому підвищує мотивацію.

Переваги та особливості

Звичайно, переваг коворкінг має дуже багато:
• Немає керівника, який стоїть над душею.
• Можна спілкуватися з ким хочеться.
• Є можливість познайомитися з однодумцями та просто знайти нових друзів.
• В творчій обстановці ймовірність народження цікавих ідей значно підвищується.
• Немає обмежень в одязі і часі.
• Не потрібно витрачати гроші на оргтехніку та інтернет (це входить у вартість оренди).
• Немає відволікаючих факторів, яких маса в домашніх умовах.

З огляду на досить великий список переваг такого виду роботи, варто обговорити й деякі недоліки або особливості коворкінгу.
Перша особливість – мала поширеність. Якщо Ви живете далеко від центру, то ймовірно, що доведеться витрачатися на дорогу. Також сюди слід віднести орендарів, які бувають різними та досить часто змінюються. В цьому випадку необхідно пам'ятати про безпеку та стежити за своїми речами, адже люди бувають порядні, а бувають і не дуже.
До особливостей також можна віднести різні побутові дрібниці: неорганізоване харчування, галасливі сусіди, незакріплене робоче місце.