Які запитання поставити потенційному роботодавцю?Які запитання поставити потенційному роботодавцю?

Шукачам
рік тому
18698

Збираючись на співбесіду, люди зазвичай переживають через запитання, на які вони мають відповісти, і старанно готуються до інтерв'ю. При цьому не всі розуміють, що співбесіда не є іспитом. Адже необхідно не тільки відповідати на запитання, що надходять від роботодавця, але й ставити зустрічні. Це дозволяє повністю ознайомитися з вакансією і не помилитися з наступним вибором. Але які ж запитання важливо поставити потенційному роботодавцю? Ознайомимося з ними докладніше.

Перше запитання: суть роботи

Звичайно, вирушаючи на співбесіду, людина знайомиться з вакансією, з умовами роботи та іншими важливими деталями. Але багато що може бути не вказано в оголошенні, тому необхідно уточнити майбутні обов'язки і будь-які незрозумілі робочі моменти.
Не варто опускати тему функціоналу, навіть якщо все здається зрозумілим і простим. Це покаже Вас в кращому світлі перед рекрутером або майбутнім керівником, і він побачить, що спілкується з відповідальним професіоналом своєї справи.

Друге запитання: завдання

Не менш важливо обумовити всі завдання, які стосуються майбутньої роботи. Наприклад, що чекає майбутній роботодавець від людини на цій посаді через півроку? Як буде оцінюватися ефективність роботи? Сюди можна віднести і питання щодо обсягу роботи.

Третє запитання: як втягнутися в процес?

Варто поцікавитися, якими будуть перші дні роботи і перші завдання. Необхідно уточнити, чи передбачається вступний інструктаж, чи буде перший час поруч помічник, або потрібно буде одразу ж приступити до самостійного виконання роботи. Також слід обговорити умови випробувального терміну і критерії оцінки його успішності.

Четверте запитання: чому дана вакансія вільна?

Якщо роботодавець відповість, що вакансія абсолютно нова, то Вам належить виконати велику роботу: скласти план, обговорити всі обов'язки і цілі, які хоче досягти керівник. Також слід обговорити методи досягнення поставлених цілей, адже якщо вакансія нова, то ніяких дій ще найімовірніше не робилося.
Якщо ж вакансія не нова, то варто звернути увагу на причину звільнення попереднього співробітника. Можливо вона полягає в некомпетентності цього співробітника, можливо людина пішла в декрет, а можливо він був звільнений за неналежну поведінку або невиконання прямих обов'язків.
Покладатися на те, що HR-менеджер буде з Вами гранично чесним не варто, але спробувати треба. Якщо на даній посаді за рік побувало 7 осіб, то варто задуматися і пошукати більш детальну інформацію про цю компанію.

П'яте запитання: рівень заробітної плати, умови відпуску та обід

Це далеко не найважливіші питання, але їх задати варто. Просто зробіть це в кінці співбесіди, коли будуть обумовлені всі основні завдання і обов'язки. Переконайтеся, що всі умови Вас повністю влаштовують, але при цьому не забувайте, що потрібно адекватно оцінювати дані критерії і вміти знаходити компроміс.