Якими якостями повинен володіти хороший керівник?Якими якостями повинен володіти хороший керівник?

Роботодавцям
2 роки тому
22947

Не секрет, що від керівника компанії залежить все: і настрій підлеглих, і успіх компанії. Давайте розглянемо більш детально професійні і ділові якості ефективного керівника.


Професійні якості


Від рівня професіоналізму керівництва залежить успіх організації в цілому. Тому важливо, щоб керівник знав абсолютно все, що стосується його роботи. Кожен лідер повинен вникати в усі процеси, питання і бути прикладом для своїх підлеглих. Сюди слід віднести його постійний розвиток і самоосвіту.
Організаторські здібності – ключова якість для успішного керівника. Вкрай важливо, щоб робота колективу була налагоджена як годинник. Не менш важливо вміти швидко і правильно приймати рішення. У критичних ситуаціях немає часу роздумувати, тому людина повинна вміти прораховувати все наперед. Нерідко відсутність цієї якості призводить до матеріальних і виробничих втрат. Тому необхідно чітко бачити хід подій в критичних ситуаціях.


Ділові якості


Лідер повинен вміти спілкуватися – і це одна з головних його якостей. Важливо не тільки висловлювати свою думку і роздавати розпорядження, а й поважати думку своїх підлеглих, а також справедливо визнавати їх гідності.
Крім того, людина, що займає керівну посаду, повинна бути незалежною і відповідальною за свої слова, щоб люди могли їй довіряти. Якщо людина не може прийняти рішення самостійно, навряд чи хто-небудь зможе сприймати її серйозно.

Розглянемо ще важливі якості, що визначають успішного керівника:

  1. Впевненість у собі. Зрозуміло, що невпевнена в собі людина не зможе вселити впевненість в своїх підлеглих. Ця якість дозволяє знайти вихід із будь-якої важкої ситуації.
  2. Стійкість до стресу. Вкрай важливо не розгубитися, зіткнувшись з проблемою, і залишатися здатним розв'язати цю проблему. Тому стійкість до стресів, внутрішній спокій і незворушність – це певні переваги для керівника.
  3. Нестандартне мислення. Цією якістю люди завжди притягують до себе. Адже саме креатив, творчість і нестандартний підхід до вирішення непростих завдань, викликають бажання у підлеглих працювати і підкорятися керівництву.
  4. Дисциплінованість і зібраність. При відсутності самодисципліни немає сенсу говорити про дисципліну в колективі.
  5. Здатність ризикувати. Будь-який напрямок в бізнесі – це ризик. Здатність ризикувати і бути відповідальним за прийняте рішення – це ключова якість керівної особи.


Крім того, важливо вміти вирішувати конфліктні ситуації. Це явище в колективі не рідкість, тому керівник завжди повинен бути справедливим, повинен вміти заохочувати і карати.
Всіма перерахованими вище якостями повинен володіти керівник, щоб успішно просуватися по кар'єрних сходах і бути гідним прикладом для своєї команди!