Як поліпшити резюме: 6 простих способівЯк поліпшити резюме: 6 простих способів

Шукачам
рік тому
1493

Єдиний спосіб привернути роботодавця і отримати роботу — це відправити резюме. Роботодавець переглядає десятки резюме, йому є з чого вибирати і з чим порівнювати. Тому, щоб бути поміченим і гідно оціненим, потрібно правильно представити себе у резюме. У рекрутера немає екстрасенсорних здібностей, він не зможе побачити між рядків всі ваші переваги і професійні якості.

У намаганні зробити гарне резюме, кандидати часто пропускають важливе або проявляють недоречну манірність або креативність. Ми вже розбирали помилки у резюме, які псують перше враження. А в цій статті розберемо, як поліпшити резюме: що додати і змінити, щоб бути на висоті і гордо вистояти конкуренцію.

6 способів зробити резюме краще

6 sposobov sdelat' rezyume luchshe

1. Перевірте фотографію. Перше, що побачить роботодавець, переглядаючи відгуки, — це фотографії претендентів. Чим вдаліше фотографію ви оберете, тим більше шансів, що роботодавець відкриє ваше резюме у першу чергу. Наприклад, резюме без фото рідко відкриваються або в останню чергу проглядаються. Встановлювати слід нейтральну фотографію: без сторонніх людей, без гримас і кокетливих посмішок, зроблене не в ресторані або на морі у шортах. До того ж, рекрутери відзначають, що негативне враження залишають селфі. Фотографія повинна бути хорошої якості, портретного типу. Резюме — це документ, тому інтригуючим і сімейним знімкам там не місце.

2. Правильно назвіть резюме і посаду. Перше, що вводить шукач, створюючи резюме, ця назва, що має на увазі очікувану посаду. До цього блоку багато хто ставиться несерйозно і заповнюють необдумано. Але варто уважно продумати назву резюме, адже так само як і фото, це перше, що побачить роботодавець. Назвати резюме слід конкретною посадою, доповнюючи релевантними синонімами для збільшення охоплення. Наприклад, «Копирайтер / Контент-менеджер». Не називайте резюме узагальненими і неконкретними посадами, наприклад «менеджер», «помічник» або «керівник». Ми вже складали докладне керівництво, як правильно назвати резюме, — прочитайте, щоб уникнути типових помилок.

3. Перегляньте блок «досвід роботи». Досвід роботи — це найвпливовіша частина резюме. Роботодавець може пройти повз освіти і курсів, але досвід роботи завжди буде ретельно вивчатися і впливати на вибір. Вважається, що до резюме доречно вносити не більше 3-х останніх посад. Ретельно пропишіть останні 3 роки роботи — це основні показники, на якому ви зараз професійному рівні. Про перші кар’єрні кроки і про те, що було років 7 тому, розкажіть стисло. Також майте на увазі, що роботодавці критично оцінюють терміни роботи. Ми вже розібрали, який оптимальний термін роботи. Прочитайте, щоб розуміти, як правильно піднести часті зміни роботи або навпаки — тривалі застої на одному місці. Якщо у вас багато короткострокового або проектного досвіду, тоді об’єднуйте кілька місць роботи в єдиний блок. Не забувайте чітко прописувати обов’язки, але не використовуйте шаблонні формулювання. Якщо у вас мало досвіду, згадайте, раптом ви брали участь у безкоштовних або волонтерських проектах, — якщо так, напишіть їх.

4. Доведіть свою кваліфікацію не словами, а фактами. Додайте до досвіду роботи не тільки обов’язки, а й конкретні здобутки. Наведіть більше цифр, описуючи, яку користь ви принесли на минулій роботі та яких результатів досягли. Наприклад, якщо ви маркетолог, напишіть у відсотках на скільки збільшили обсяг продажів або якого досягли зростання трафіку. Або, наприклад, якщо ви SMM-менеджер, вкажіть, якого досягли приросту залучення аудиторії або наскільки збільшили кількість підписників. Характеризуючи свої досягнення, починайте кожне нове речення з дієслова. Наприклад: «запустив рекламну компанію і збільшив кількість продажів на 25%», замість «запуск рекламної кампанії та збільшення продажів на 25%». У першому варіанті ви акцентуєте, що цих результатів досягли саме ви, а не хтось.

5. Додайте ключові слова. Коли рекрутер переглядає відгуки на вакансію, він проходить через десятки резюме, тому часу вникати у кожне — немає. Роботодавець читає резюме по діагоналі, зосереджуючись на структурі, термінах і поняттях. Первинний відбір у рекрутера — перевірка на відповідність ключових слів. Тому проаналізуйте, які навички та вміння потрібні для конкретної посади, на яку відгукується, і акцентуйте на них увагу у резюме. Чим точніше ваше резюме буде відповідати ключовими словами вакансії, тим більше шансів зацікавити роботодавця. Інакше, відсутність відповідного змісту і ключових фраз призведе до того, що резюме буде закрито і не прочитано до кінця. З цього виходить й інша порада: створюйте не одне резюме, яке націлене на багато вакансій та посад, а кілька — де кожне оптимізовано під конкретну роль.

6. Будьте простіше і приберіть зайве. Пишіть зрозумілою мовою: без жартів, сарказму і сленгу. Дотримуйте просту структуру: короткі абзаци, марковані списки. Не створюйте ліричних відступів, не робіть із ділового документа прозаїчне оповідання. Пам’ятайте, що оптимальна довжина резюме — 1 або 2 сторінки формату А4. Структурне та охайне резюме акцентує кожну перевагу претендента, а заплутане і громіздке — залишає без уваги сильні сторони. Якщо правильно розставити акценти у резюме, лаконічно структурувати потік фраз і понять, тоді це допоможе роботодавцю розібрати важливі риси резюме при первинному перегляді. Не засмічуйте резюме зайвою інформацією, наприклад: не розповідайте докладно про хобі або про те, як любите подорожувати і активний відпочинок, якщо це безпосередньо не відноситься до вашої посади і кар’єри.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал та будьте в курсі нових статей та інших цікавих матеріалів.