Як стати «своїм» у новому колективіЯк стати «своїм» у новому колективі

Колектив
рік тому
18721

Для нового співробітника важливо не тільки уважно вивчити вимоги та обов'язки на роботі, а й подружитися з колективом. Від цього залежить багато чого: настрій та атмосфера в офісі, а також можливість досягти великих висот у кар'єрі. Стати «своїм» можна, дотримуючись деяких правил.

Проявіть себе

Розкажіть про себе основну інформацію, але не варто відразу привертати до себе занадто багато уваги. Поділіться з колегами фактами про свою корисність. Чим Ви зможете допомогти колективу? Чим Ви можете зацікавити? Які завдання здатні допомогти вирішити їм? Можливо у Вас є корисні знайомства, якими можна поділитися з колективом для спільної справи.
Але не варто занадто виділятися. Навіть якщо Ви любите привертати увагу і користуєтеся особливою популярністю у великих компаніях, перший час поводьте себе скромніше і стриманіше. Це стосується не тільки поведінки, але і зовнішнього вигляду. Обов'язково потрібно пам'ятати про зовнішність і не віддавати перевагу нескромним нарядам і макіяжу.
Крім того, перші тижні на новій роботі – не найкращий час для розповідей про особисте життя, пліток і інтимних подробиць. Адже такою інформацією зазвичай діляться з близькими людьми.

Будьте пунктуальними

Приходьте на роботу вчасно, а ще краще з запасом в 10-15 хвилин. Ситуації можуть бути різними в дорозі, а додатковий час перед роботою можна вдало використати: випити кави або привести себе в порядок. Йти теж не поспішайте. Якщо колеги затримуються після закінчення робочого дня, то і новому співробітникові не варто бігти раніше всіх з офісу.

Підключіть соціальні мережі

Пошукайте нових колег в інтернеті. Звичайно, не варто моментально додавати всіх в друзі, оскільки не всі звикли до тісного спілкування. Буде досить додати кілька колег, з якими Ви роззнайомилися ближче.
Не потрібно відразу нав'язуватися. Можна просто вивчити сторінки колег в соціальних мережах, проаналізувати їх захоплення та зробити висновки.

Будьте щирими

Один з найскладніших етапів в колективі для новачка – встановлення довірчих відносин. Щоб вийшло стати «своїм» серед нових колег, просто будьте щирими та чесними. Покажіть, що Ви прийшли в новий колектив з відкритою душею і серцем. Якщо люди повірять Вам та почнуть довіряти, значить, все вдалося! Найголовніше – не боятися та бути собою. Можливо вже через невеликий період часу колеги стануть для Вас хорошими друзями.