Як впоратися з завалом на роботі: ділимося порадамиЯк впоратися з завалом на роботі: ділимося порадам...

Кар'єра
10 місяців тому
18860

Дуже складно зізнаватися у своїх слабкостях, а тим більше, коли справа стосується роботи. Нікому не хочеться розчарувати колег та керівництво або здатися дурним. Якщо ви помітили, що постійно перебуваєте в стресі та нічого не встигаєте по роботі, значить настав час вирішити цю проблему. Ми готові поділитися з вами дієвими порадами, як більше робити та менше втомлюватися від завалів на роботі.

Визначте масштаби завалу

У різних сферах бувають «гарячі» періоди. Якщо завал на вашій роботі тимчасовий, то цей період просто потрібно пережити. Він може бути пов'язаний з майбутніми святами або з будь-якими іншими причинами. Якщо ж справа не в цьому, то потрібно розбиратися в собі і в тому, як ви розподіляєте час та завдання. Важливо розуміти, що тимчасові труднощі – явище нормальне, а от постійні переробки – це погано.

Спочатку найскладніше

Завжди починайте свій робочий день з найскладніших, нудних і неприємних справ. Саме вранці людина повна сил та енергії. Якщо почнете з простих справ, то вам просто може не вистачити сил на все інше. Більш того, якщо перша справа буде завалена, то про інші можна вже й не думати. Крім того, якщо в першій половині дня ви зробите все найскладніше, то відчуєте себе справжнім героєм та зрозумієте, що день прожитий не дарма!

Діліть завдання

Оскільки робочі завдання бувають найрізноманітнішими, необхідно навчитися їх класифікувати. Якщо спочатку завдання здається масштабним та непосильним, то розбивши його на кілька підзадач, буде простіше знайти рішення. Не бійтеся починати! Вірте в те, що все вийде й починайте з того, що вам під силу. Так, маленькими кроками можна наблизитися до бажаної мети.

Робіть перерви в роботі

Якщо ви в будь-який час дня й ночі готові відповісти на робочі дзвінки та повідомлення, значить пора щось змінювати. Визначте для себе конкретний час, коли будете перевіряти пошту та телефон. Якщо протягом тривалого періоду вам не вдається закрити завдання, значить потрібно сконцентруватися лише на ньому. Крім того, дуже важливо розділяти особисте життя та роботу. Не потрібно постійно тягнути роботу додому, адже й відпочити не вийде, і попрацювати не вдасться.

Не відволікайтеся від основних завдань

Дзвінки на телефон, наради, плітки з колегами і думки про сім'ю – все це дуже відволікає протягом робочого дня. Звичайно, позбавитися від цього навряд чи вдасться, але постаратися не відволікатися від основних завдань все ж можна. Як мінімум, виключіть інтернет-розваги: ​​Facebook, Instagram, гороскопи. Заощаджений час дозволить вирішити більш важливі завдання та можливо навіть уникнути завалів на роботі.

Заплануйте день для форс-мажору

Якщо невиконаних справ та запущених завдань накопичилося занадто багато, значить необхідно запланувати день, щоб вирішити всі ці питання. Вимкніть телефони, месенджери, запасіться кавою і працюйте до переможного. Якщо все вдасться, наступного ранку про завали на роботі можна буде згадувати з посмішкою, адже вони залишаться в минулому.

Поговоріть з керівництвом

Якщо розвантажити свій робочий день своїми силами не вдається – поговоріть з керівництвом. Не бійтеся здатися дурним або некомпетентним, розмова обов'язково вийде хорошою, якщо до неї правильно підготуватися. Не варто забігати до керівництва та кричати про проблеми з роботою. Проаналізуйте всі завдання, з якими ви справляєтеся добре, і ті, з якими є невеликі проблеми. Разом з керівництвом можна знайти рішення цієї проблеми та виправити ситуацію.