Як зважитися змінити професію: ділимося секретамиЯк зважитися змінити професію: ділимося секретами

Кар'єра
10 місяців тому
18844

Складно уявити, що існує на планеті людина, яка ніколи не замислювалася про зміну професії. Йдеться саме про кардинальні зміни. Подібні думки відвідують людину, коли вона сильно втомилася. Якщо так трапляється, необхідно взяти в себе в руки та трохи відпочити, а ще краще – піти у відпустку, щоб переосмислити всю ситуацію. Якщо це не допомогло, значить потрібно розібратися в тому, що не так.

Зважитися змінити професію може людина в будь-якому віці: і в 25, і в 55. Але багато хто боїться це робити, адже «але» занадто багато. Раптом вік не підходить для зміни професії або досвіду недостатньо? Як не стати заручником ненависної роботи та змінити своє життя на краще завдяки зміні професії?

Визначтеся з цілями та мотивами

Рішення кардинально змінити рід діяльності – дуже серйозний та відповідальний момент, тому не варто приймати його зопалу. Важливо зрозуміти, чого вам хочеться та змінити саме те, що не подобається в наявній професії. Також необхідно визначитися з тим, що ви хочете отримати від нової роботи.

Ознайомтеся з ринком праці

Необхідно уважно вивчити ринок праці та новий професійний курс. Якщо цього не зробити, то є ймовірність, що ваші очікування не співпадуть з реальністю. І в підсумку ви отримаєте знову нецікаву або важку роботу. Важливо дізнатися максимум інформації про той вид діяльності, який хочете підкорити.

Удосконалюйтеся та розвивайтеся

Якщо ви обрали абсолютно новий напрямок, необхідно багато вчитися. Відвідуйте курси, проходьте всіляке навчання. В ідеалі – друга вища освіта за обраним напрямом. Зараз є маса можливостей: заочна та вечірня форма навчання. Ви повинні розуміти, що на ринку праці знаходиться дуже багато людей з багатим досвідом роботи та вищою освітою. Конкуренція є, і вона досить велика.

Не забувайте про планування

Мріяти про красиву та легку роботу – легко. Але не завжди наші мрії збігаються з реальністю. Тому важливо вміти складати плани на майбутнє. Ви повинні детально промальовувати кожен крок, який приведе вас до потрібної мети.

Важливий етап – співбесіда

Потенційний керівник навряд чи захоче бачити в своїх рядах абсолютно нову людину у своїй сфері діяльності. Якщо ви через велику кількість років вирішили кардинально змінити професію, то будьте готові до мільйона питань з боку роботодавців. Тому необхідно заздалегідь продумати цей крок та проявити кмітливість на співбесіді. Також важливо коректно і доречно скласти резюме.

Запасний варіант

Не варто назавжди викидати зі свого життя минулу професію та роботу. Раптом щось піде не так і вам захочеться повернутися на колишнє місце роботи? Є велика ймовірність, що ви втекли не від конкретної компанії, а від самого себе. Такі ситуації – не рідкість. Тому через деякий час ви можете зрозуміти, що саме колишнє місце роботи було тієї самою мрією. Не спалюйте мости, і будьте готові до будь-яких поворотів долі.