Як працювати менше і отримувати більше результатівЯк працювати менше і отримувати більше результатів

Саморозвиток
8 місяців тому
19074

Результативний той, хто працює розумно, а не наполегливо. Тому відоме гасло work hard краще змінити на work smart. Сьогодні, коли всі прагнуть бути продуктивними, легко стати заручником трудоголізму, який вбиває креативність і усвідомленість. Безперервний потік інформації з соцмереж і месенджерів позбавляє нас концентрації. Комусь заважає домогтися результатів перфекціонізм, а комусь невміння сказати «ні». У статті розберемо, як грамотний підхід до роботи може підвищити нашу продуктивність, зменшивши кількість сил і годин, витрачених на вирішення завдань.

Більше не означає краще

Результатів досягає не той, хто багато і важко працює, а той хто свідомо підходить до роботи. Продуктивність не залежить тільки від планування і управління часом, але й від розумного підходу до виконання роботи. Робота на знос — це провальний шлях, робота з розумом — це дорога до успіху.

Робочий тиждень тривалістю в 40 годин з'явився століття тому, коли Генрі Форд намагався знайти найбільш результативний графік роботи для своїх співробітників. У той час стандартний робочий тиждень становив 6 днів по 10 годин. Експериментальним шляхом Генрі Форд прийшов до висновку, що якщо скоротити кількість робочих годин і днів, тоді продуктивність зростає. З тих пір і з'явилася 40-годинний робочий тиждень.

У 2019 році японський офіс Microsoft вирішив провести експеримент: скоротив робочий тиждень до 4-х днів. Результати експерименту перевершили очікування: продуктивність праці підвищилася на 39,9%.

Don't work hard, work smart

Переробки і надурочні робочі години заважають продуктивності, тому що працівники не встигають відпочити, перевантажитися, тому втрачають мотивацію і емоційно вигорають. Не завжди надурочна робота стимулюється керівництвом, часто співробітники самі прагнуть працювати більше. Такі співробітники втрачають ентузіазм і натхнення, тому вирішують завдання поверхнево, а отже, без достатнього результату.

Навчіться розставляти пріоритети

Нам відомий закон Парето — емпіричне правило 80/20, яке свідчить, що 20% зусиль ми витрачаємо на те, щоб отримати 80% результату, а 80% наших зусиль ми витрачаємо, отримуючи лише 20% результату. Тому вміння відчувати важливість і пріоритетність завдань допоможе в першу чергу вирішити завдання, які принесуть найбільший результат при найменшій витраті часу.

Часом, виконуючи важливу роботу, з'являються другорядні, проміжні завдання, — ми перериваємо концентрацію і марнуємо сили на дрібниці. Час, якого вистачило б на те, щоб вирішити важливу робочу задачу, ми витрачаємо на дрібниці, які в перспективі не приносять відчутного результату і не рухають робочий прогрес. Тому вміння сказати «ні», позначивши свої пріоритети, це не грубість, а стратегічно успішний хід.

20% zusil' dayut' 80% rezul'tatu, a іnshі 80% zusil' — lishe 20% rezul'tatu.

У людини немає суперздібності прискорювати і сповільнювати час. Людина спроможна лише навчитися розуміти, чим заповнювати час. Людині під силу створити ілюзію управління — якщо планувати завдання розумно, тоді часу стає більше. Усвідомлення кожного кроку, розуміння послідовності та пріоритетності зменшує витрату хвилин, що перетікають у години, на орієнтування в просторі задач і на другорядні завдання, які приносять тільки 20% результату.

Якщо не розуміти, що виконувати в першу чергу, а що в другу, тоді доводиться витрачати сили на структурування хаотичних справ, які по суті проміжні — але на них йде велика частина часу у неорганізованої людини. І як наслідок, до справ, які вимагають концентрації і чистого розуму, людина приступає у стані розумового виснаження, розгубивши всі сили на орієнтування в завалі справ.

Пастка перфекціонізму

Перфекціоніст прагне довести до досконалості все — проте межі досконалості немає, тому це нескінченний колообіг, який перестає слідувати здоровому глузду і знижує продуктивність.

chim vishche perfekcіonіzm, tim nizhche produktivnіst'

Чому перфекціоністи непродуктивні:

  • на виконання роботи у них йде значно більше часу;

  • вони схильні відкладати справи, прокрастинувати, чекаючи слушної миті та ідеальних умов, щоб почати;

  • вони схильні оцінювати завдання точково, а не глобально: відточують деталі, які в комплексі можуть не зійтися.

Порада для перфекціоністів: часом краще вчасно, ніж ідеально. У гонитві за ідеалом, легко забути про цілі завдання, втративши час, наприклад, на презентацію і оформлення. Якщо ваша робота після виконання відправляється на затвердження або редагування, не прагніть досягти досконалості. Як показує практика, часто робота відправляється на доопрацювання, вносяться коректування — і якраз в процесі подальших поправок завдання можна довести до досконалості, розуміючи, що потрібно керівнику або замовнику.

Автопілот і дефіцит уваги

Ми не помічаємо, як у процесі роботи відволікаємося на тисячі дрібниць, і найчастіше — це повідомлення в месенджерах, чати і соцмережі. Багатозадачність не працює, принаймні у більшості людей, які не претендують бути геніями. Коли людина зайнята однією справою, а потім різко відволікається на іншу, концентрація втрачається. Приступити наново до колишньої задачі з тією ж залученістю і усвідомленістю буде складніше — мозок витрачає багато сил і часу на те, щоб заново сконцентруватися на одній справі. Робота у режимі багатозадачності сприяє тому, що навіть спокійні та врівноважені люди починають поспішати і метушитися. Поспіх і метушня знижують продуктивність і якість роботи.

shchob zosereditisya pіslya vіdvolіkannya, jde 25 hvilin

Виконуйте одну справу в один період часу, потім беріться за іншу — послідовно, але не одночасно. Виділяйте декілька хвилин на годину, щоб перевірити корпоративні чати і соцмережі. Ставте режим «не турбувати» поки працюєте — так ви швидше і результативніше будете виконувати завдання. Якщо у процесі роботи над одним завданням, ви згадуєте про інші справи, які хочете змінити, доповнити — не перемикайтеся на них відразу, запишіть їх у блокнот чи в планувальник і займіться ними після поточного завдання.

Навчіться відпочивати

Концентрація, планування і розстановка пріоритетів — це інструменти, які допомагають працювати розумніше, а отже, менше і продуктивніше. Але кроки до продуктивності безглузді, якщо не вміти відпочивати.

Dozvolyajte sobі bajdikuvati

Не пропускайте перерви, обіди, у вихідні забороніть собі думати про роботу. Вмійте зупинятися, дозволяйте собі відпочивати — ви заслуговуєте. Адже якщо жити тільки роботою і гонитвою за результатами, тоді легко втратити мотивацію, натхнення і прийти до емоційного вигорання. Щоб працювати з ентузіазмом, щоб творчо і новаторськи вирішувати задачі, щоб зростати і розвиватися у своїй справі, потрібно постійно бути натхненним, мати запал — а це можливо, якщо робота не буде перманентною. Вмійте відключатися від робочих думок і планів, тоді ви встигнете засумувати та підійдете до завдань зі свіжими думками, чистим поглядом.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал та будьте в курсі нових статей та інших цікавих матеріалів.