Як правильно пояснити причину звільнення з минулої роботиЯк правильно пояснити причину звільнення з минулої...

Шукачам
рік тому
19669

Питання про причини звільнення з попередньої роботи часто задається рекрутером, тому як відповідь викриває приховані особисті якості претендента: вихованість, дотримання ділового етикету, навички комунікації та вміння мирно виходити з конфліктних ситуацій.

Відповідь на питання про колишню роботу обов’язково продумайте заздалегідь. Варіант туманної та короткої відмовки — «за власним бажанням» зазвичай викликає недовіру, і скоріш підозру про замовчування неприємних подробиць. Повної чесності про особливості звільнення з минулої роботи — ніхто не очікує. Однак вміння розсудливо, виразно і врівноважено відповісти на таке запитання стане вагомою перевагою.

Поширені причини звільнення

Розглянемо найбільш поширені причини звільнення і розберемо, як про них розповісти на співбесіді, щоб не втратити гідність та лояльність роботодавця.

shukachі na spіvbesіdі

Не склалися стосунки з колективом

«Токсична» обстановка в компанії — це непростий випадок. Відсутність командного духу та культури спілкування у колективі часто полягає в слабкому керівництві. Приборкати або викорінити деструктивних співробітників, які підривають цілісність, мотивацію та дружелюбність колективу, може тільки керівництво. Якщо управлінці нічого не роблять, закривають очі на нездорові відносини, тоді, вочевидь, вихід один — звільнятися.

Пам’ятайте, що людині складно об’єктивно розцінювати обставини. Перед тим, як розповідати, що вихід із компанії грунтується на ворожій ситуації, спробуйте переконатися, чи так це насправді, — адже HR-служба спроможна перевірити ваші слова через особисті канали. Не рідкість, що компанія відома у професійному середовищі низьким рівнем компетенції, плинністю кадрів і зіпсованою репутацією. Але вибираючи подібну причину для відповіді керівникові, слід дотримуватися меж у висловлюваннях, не переходити на особистості.

Звільнення через низьку заробітну плату

Виправдовуючи звільнення з минулої роботи низькою зарплатою, шукач ризикує бути неправильно зрозумілим рекрутером. Знати собі ціну — це якість професіонала, але й безпринципна концентрація лише на прибутку виключає роботу з пристрастю і натхненням. Із позиції роботодавця такий підхід буде безперспективним, — адже при зручному випадку співробітник бездумно піде в іншу компанію, де зарплата трохи вища. Тому формулювати причину звільнення через низький оклад слід обережно. Можете висловити наступні вагомі підстави для звільнення, що не затьмарять ваш професіоналізм: зарплата нижче ринкового рівня за фахом, постійне збільшення повноважень без надбавки до окладу або зменшення ставки під приводом урізання обов'язків. 

Несплачені понаднормові години та перепрацювання

Часто претенденти вказують причину звільнення через неоплачені перепрацювання, але така відмовка сумнівна і сприймається несхвально. Рекрутер одержує підстави припустити, що претендент не вміє організовувати робочий процес або не здатний впоратися зі стандартним обсягом завдань. Також не варто забувати, що деякі спеціальності та галузі, наприклад сезонні, припускають періоди підвищеної зайнятості та періоди стихання. У разі якщо понаднормові години — не наслідок особистої неефективність, тоді обміркуйте тонкощі та вкажіть на співбесіді вичерпні обґрунтування. 

Причини звільнення, які не вимагають виправдань

Не всі підстави для звільнення потрібно виправдовувати, часом обставини промовисто пояснюють розумність звільнення з минулої роботи. Недобросовісні роботодавці — це не рідкість, якщо компанія не дотримувалась обумовленої домовленості з офіційного оформлення, сплати, графіку та обов’язків, тож сміливо вказуйте ці причини. Такою відповіддю ви продемонструєте, що обізнані у своїх трудових правах.

Частим приводом для звільнення стає розбіжність особистих принципів з принципами компанії — така позиція, якщо її грамотно обгрунтувати, може позитивно охарактеризувати кандидата. Подібні рішення можуть прийняти вольові, сильні та утверджені у своїх принципах особи.

Відомо, що переважна більшість претендентів посилаються на звільнення за особистими обставинами. Таку відповідь рекрутери чують постійно, тому, якщо подібні обставини не обумовлені переїздом, здивуєте роботодавця нетривіальною відповіддю — не слідуйте загальній тенденції.

Якщо не вдалося мирно піти з минулої роботи, не вигадуйте казкових обставин, але і не вдавайтесь до крайнощів та звинуваченнь — не розповідайте докладно про несумлінне відношення керівництва, детально не розкривайте невдачі та слабкості компанії. Роль ображеного характеризує незрілу особистість та демонструє манеру поведінки, якою претендент потенційно відреагує при наступній зміні роботи. Вірне рішення — виберіть прикордонну відповідь, яка не зробить з вас жертву та не зіпсує репутацію минулого керівництва.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал та будьте в курсі нових статей та інших цікавих матеріалів.