Як перестати боятися боса

Кар'єра
рік тому
18897

Боси бувають різні, і їх часто побоюються підлеглі. І просто побоюватися – це не велика проблема, а відчувати почуття відчайдушного страху – куди серйозніше.
Моторошний страх без сумнівів позначиться на продуктивності праці та навряд чи принесе що-небудь хороше. Тому необхідно перестати боятися боса та позбутися страху назавжди. Як це зробити? Варто поміркувати.

Винні не Ви

Коли шеф в гніві зривається на підлеглих і Вам доводиться вислуховувати тонну неприємних слів, не варто брати це на свій рахунок. Ймовірно, що він подібним методом спілкується і з Вашими колегами. Причина може критися у відсутності настрою або поведінці посприяли особисті проблеми шефа. Просто не приймайте це близько до серця і спробуйте тверезо проаналізувати ситуацію.

Станьте кращим

Станьте для боса незамінним співробітником, але не словами, а ділом. Працюйте багато і максимально якісно. Тоді бос неодмінно помітить Вас і почне довіряти, а можливо почне ставити Вас за приклад колективу. Таким чином вдасться подружитися з керівництвом і страх піде, адже друзів не бояться?

Страх приносить багато проблем

Якщо постійно боятися боса, то це може привести до серйозних помилок в роботі. Елементарно підлеглий побоїться уточнити важливе питання по роботі, щоб не нарватися на бурю некерованого гніву. І це може призвести до негативних наслідків для компанії в цілому.
Сюди ж слід віднести і Ваші ідеї, які залишаються невисловленими. Побоюючись відмови або висміювання, Ви не висловлюєте свої думки і ідеї, а відповідно втрачаєте можливість проявити себе та добитися ласки боса.

Прості та ефективні поради

Впоратися зі страхом перед босом не завжди просто, але існує кілька простих та ефективних порад, дотримуючись яких можна з ним розпрощатися назавжди:

  • У будь-якій ситуації будьте впевнені в собі. Навіть якщо дуже страшно і здається, що ось-ось впадеш на підлогу, тримайтеся!
  • Не бійтеся заперечити босові. Якщо Ви впевнені у своїй правоті, не бійтеся коректно про це сказати. Звільненням це не загрожує, але зате стане зрозуміло, що спілкуватися з керівником зовсім нестрашно.
  • Виконуйте обов'язки якісно. Впевненість у виконаній роботі на 100 відсотків дозволить не хвилюватися та не боятися зустрічі з босом.
  • Дозвольте собі жарт. Якщо це доречно, не втрачайте можливості пожартувати. Як тільки Ви побачите, що бос оцінив жарт – стане набагато легше.