Як перебороти страх перед співбесідоюЯк перебороти страх перед співбесідою

Шукачам
рік тому
18845

Практично кожна людина, яка зіштовхувалася зі співбесідою, відчувала хвилювання і страх. І дане явище не пов'язане з віком, освітою або досвідом. Хвилюванню можуть піддаватися абсолютно всі. Нерідко люди переживають настільки, що втрачають можливість зайняти посаду, навіть володіючи необхідними знаннями, навичками та досвідом.

Розслабтеся

Співбесіда - це не допит, а бесіда потенційного співробітника з менеджером з персоналу. Найважливіше - не боятися, як перед іспитом, і не сприймати цей діалог, як випробування. Змінивши свій погляд на цю ситуацію, хвилювання може зникнути назавжди. Розглянемо кілька основних правил, яких слід дотримуватися:

• Не варто заучувати мову. Говоріть лише про те, в чому розбираєтеся. Якщо в деяких питаннях виникли труднощі - не бійтеся про це сказати. Чесність завжди окупається.

• Проаналізуйте свої знання, навички та досвід роботи.

• Задайтеся метою. Складіть список своїх цілей на найближчий час.

• Спілкуйтеся з менеджером з персоналу. Співбесіда - це не монолог, тому не бійтеся ставити питання, які Вас цікавлять.

• Аргументуйте. Складіть список особистих досягнень і позитивних якостей, та будьте готові розповісти про них.

Зберіть інформацію

Заздалегідь зберіть інформацію про компанію, яку плануєте відвідати. Вивчіть їх сайт, подивіться відгуки співробітників. Уявіть, хотіли б Ви стати частиною цієї команди?

Включіть фантазію

Не варто ставитися до співбесіди, як до нереального і важкого випробування. Уявіть, що це щось цікаве і просте. Любите виступати на публіці? Чудово! Поставтеся до цього, як до виступу. Знайдіть улюблене і приємне заняття, та проведіть аналогію. Зрозумійте, що це не найголовніше рішення в життя. І якщо навіть у цій компанії зайняти посаду не вийде, значить Вас чекає щось більше.

Гра розуму

Ще один відмінний варіант боротьби зі страхом перед співбесідою - складання списку найгірших страхів в житті. Цей список повинен включати мінімум 20 позицій. Подумайте про свої найбільші побоювання. Порівнюючи ці біди з простою співбесідою, Ви зрозумієте, що цього не варто боятися зовсім.

Співбесіда - це не страшно. Навіть якщо вона пройде не найкращим чином, прийміть це як тренування перед більш цікавим і перспективним інтерв'ю з роботодавцем.