Як швидше знайти роботу: докладний чек-лист для шукачівЯк швидше знайти роботу: докладний чек-лист для шу...

Шукачам
рік тому
1806

Усім знайоме формулювання, що пошук роботи — це також робота. Щоб знайти хорошу роботу, потрібні зусилля, час і тактика. Ви можете думати, що з вами щось не так або настала чорна смуга. Однак часто справа не в особистих і професійних якостях, а в тому як ви презентуєте себе. Щоб швидко знайти роботу, важливо скласти грамотну стратегію пошуку та виправити всі недоліки у резюме. Ми склали чек-лист, який допоможе влаштуватися на роботу, незважаючи на складності й конкуренцію.

10 порад по швидкому пошуку роботи

shukayu robotu

1. Проведіть ревізію свого резюме. Єдиний спосіб заявити про себе і привабити роботодавця — це відправити резюме, але невдало заповнене резюме стає антирекламою для кандидата. Якими б професійними якостями, навичками, досвідом і досягненнями здобувач не відрізнявся, їх неграмотна презентація і помилки збивають з пантелику роботодавця. Ми вже докладно розглядали розповсюджені помилки у резюме, які псують перше враження. Прочитайте їх, можливо у вашому резюме присутні недоліки, які відштовхують роботодавців.

2. Завжди пишіть супровідний лист. Часто шукачі помилково вважають, що супровідний лист — це дрібниця і формальність, яку пишуть за шаблоном. Але роботодавці уважно читають супровідні листи, по ним вони формують перше враження про кандидата, визначають його серйозність і мотивацію. У супровідному листі не потрібно розгорнуто розповідати про свою біографію. Супровідний лист — це самопрезентація і перерахування вагомих аргументів, чому ви ідеальний кандидат на цю вакансію. Ми вже складали детальний гайд по цій темі, прочитайте, щоб правильно презентувати себе роботодавцю: керівництво з написання сильного супровідного листа.

3. Відгукуйтеся більше і частіше. Не чекайте, поки роботодавці запропонують роботу — дійте самі. Як показує практика, роботодавці рідше самі відправляють пропозиції, їм вистачає відгуків від шукачів. Також потрібно розуміти, що у роботодавців встановлено обмежений доступ до контактів і відгуків, тому вони ретельно обмірковують кожну свою пропозицію про роботу. Відправляючи резюме самостійно, ви можете аналізувати динаміку запрошень або відмов. Якщо побачите, що відмов більше, аніж пропозицій, тоді проведіть роботу над помилками у резюме.

4. Відгукуйтеся у правильний час. Кращого часу для відгуку — немає, коли ви знайшли вакансію своєї мрії. Але коли ви підходите до відправки резюме систематично, тоді можна і продумати найбільш вдалі стратегії. Наприклад, ви можете виділити 2 дня на тиждень для того, щоб відгукуватися на вакансії. Найбільш вдалі дні — це понеділок і вівторок. У понеділок роботодавець найбільш активно береться опрацьовувати відгуки. Також недавнє рекрутингове дослідження від SmartRecruiters стверджує, що найкращий день для відгуку на вакансію — це вівторок. Непідходящий день для відправки резюме — п’ятниця. Альтернативний варіант для відгуку на вакансію — вечір неділі, щоб роботодавець у понеділок вранці побачив ваш відгук вищим від тих, які відправляли в п’ятницю або суботу.

5. Вкажіть правильну зарплату. Як показує статистика, якщо у резюме не вказана бажана заробітна плата, тоді кількість пропозицій від роботодавців зменшується. Все тому, що роботодавцю легше спілкуватися з кандидатом, який вже розкрив свої очікування. Запрошувати кандидата на співбесіду, який не вказав зарплату, це як кіт в мішку, — ви можете не зійтися у фінансових очікуваннях. Якщо шукайте роботу терміново, тоді не вказуйте завищені очікування по зарплаті. Перегляньте схожі резюме, оберіть середнє між зарплатними очікуваннями конкурентів.

Kak bystree najti rabotu

6. Шукайте у «непідходящих» категоріях. Не всі вакансії розміщуються досвідченими рекрутерами. Тому роботодавці можуть некоректно вказати категорію вакансії або неправильно заповнити інформацію. Якщо шукайте роботу у певній галузі або з конкретними критеріями, спробуйте переглянути вакансії, які, здавалося б, не зовсім вам підходять. Або, наприклад, пошукайте компанії, у яких хотіли б працювати. Навіть якщо у них немає відкритих вакансій по вашій спеціальності, знайдіть контакти роботодавця і відправте своє резюме. Напишіть, що хотіли б працювати в їх компанії, і попросіть, щоб розглянули вашу кандидатуру. Можливо, у них знайдеться для вас цікава пропозиція.

7. Поділіться своїм резюме у соцмережах. Часто претенденти не люблять розголошувати на особистих сторінках у соцмережах про те, що шукають роботу. У такого рішення бувають різні чинники, але якщо вони не настільки вагомі — залиште посилання на своє резюме, наприклад, в фейсбуці. Доповніть публікацію декількома абзацами про те, що шукайте роботу і попросіть друзів допомогти вам, якщо у них є така можливість або зв’язки. Однак не забудьте провести ревізію свого профілю. Перевірте, щоб там не було провокаційних постів, антиреклами попереднього роботодавця і токсичності.

8. Оновлюйте дату розміщення резюме. На jobmix.net оновлювати дату резюме можна кожен день. Після того, як ви оновили дату, ваша кандидатура піднімається у пошуковій видачі, і резюме займає перші позиції у списку конкурентів. До того ж, роботодавець з більшою ймовірністю відгукнеться на свіже резюме, аніж на те, яке опубліковано тиждень тому, — можна подумати, що кандидат вже не шукає роботу.

9. Заповніть резюме до FULL-статусу. На jobmix.net ви можете виділитися серед конкурентів, отримавши позначку FULL. Резюме з FULL-статусом показує ваш професіоналізм. При пошуку воно відзначається спеціальним значком, виділяється серед стандартних і привертає більше уваги. Тому рекомендуємо заповнити якомога більше інформації та блоків, щоб отримати статус FULL і знайти роботу швидше. Детальніше про те, як заповнити резюме до статусу FULL.

10. Стежте за новими вакансіями. При реєстрації не забудьте залишити свій email. Так ви зможете швидко отримувати відгуки і повідомлення від роботодавців, не пропустите цікавої пропозиції. Також ви зможете налаштувати розсилку нових підходящих вакансій до вас на пошту, і в числі перших відгукнетеся. Щоб отримувати на пошту добірку свіжих вакансій, зайдіть у «мій профіль», потім «розсилка» та натисніть «створити розсилку».


Підписуйтесь на наш Telegram-канал та будьте в курсі нових статей та інших цікавих матеріалів