Що відштовхує шукачів у вакансіях та чому немає відгуківЩо відштовхує шукачів у вакансіях та чому немає ві...

Роботодавцям
8 місяців тому
19272

У вакансій, на які не відгукуються шукачі, простежуються однакові смислові помилки. Розглянемо, як підхід до створення вакансії впливає на те, чому роботодавці не знаходять потрібних співробітників і компетентні кандидати проходять повз.

Якщо потрібна людина-оркестр

Якщо у вакансії перерахований немислимий набір обов’язків, тоді серйозно налаштовані та компетентні кандидати навряд чи відгукнуться. Наприклад, роботодавцю потрібен маркетолог, який крім основних завдань зобов’язаний писати продаючі тексти, створювати рекламні банери, постити сторіс в інстаграм і вести ділову переписку з клієнтами. Досвідчений кандидат не відгукнеться на таку вакансію, тому що розуміє, що компанія вирішила заощадити на співробітниках або в компанії працюють дилетанти.

mnogozadachnost'

Порада: розділіть одну вакансію з багатозадачними непрофільними обов’язками на дві. Якщо бюджет не дозволяє найняти двох співробітників, подумайте як оптимізувати витрати на зарплату — найміть двох співробітників на неповний робочий день, замість повного, або виберіть віддалений формат співпраці.

Якщо потрібен геній

Якщо перечитуючи вимоги до кандидата, нескладно помітити, що до таких параметрів належать тільки генії, тоді не дивно, що відгуків замало. Наприклад, рекрутер, через незнання особливостей спеціалізації, вказав у вимогах до кандидата все, що знайшов в інтернеті. Трапляється, що у компанію шукають людину, яка має феноменальні знаннями, але й рівень оплати там відповідний — якщо ваш оклад працівникові не відрізняється від середнього по ринку, тоді шукайте не генія, а середнього фахівця.

genij

Порада: перегляньте і проаналізуйте ринок праці. Знайдіть резюме кваліфікованих кандидатів і подивіться, що вони вміють, який у них досвід і освіта — від цього і відштовхуйтеся.

Якщо роботодавець налаштований негативно

Нерідко зустрічаються злісні і пихаті фрази у вакансіях. Наприклад, «Не думайте навіть відгукуватися, якщо не дотримуєтесь делайнів», «Ми навіть не відкриємо ваше резюме, якщо у ньому немає фотографії» або «Любителям публікувати в інстаграмі сніданки прохання не турбувати». Ці формулювання відлякують не тільки тих, до кого безпосередньо спрямовані, а й підходящих кандидатів, які не хочуть зв’язуватися з агресивними роботодавцями.

negativ

Ніхто не хоче працювати з токсичним керівництвом, і навіть з великим окладом. Фахівці рідко йдуть на таку роботу, де єдина мотивація — це страх, а відрада за муки — зарплата. Досвідчені кандидати прагнуть працювати в сприятливих умовах, де здорові й адекватні відносини між співробітниками і керівниками. Тому не слід з перших секунд знайомства, у вакансії, демонструвати недоброзичливість і злостивість.

Якщо опис вакансії схожий на науковий трактат

Якщо текст вакансії непомірно довгий, складний і переповнений туманними формулюваннями, тоді навряд чи адекватні шукачі захочуть відгукуватися. Зустрічаються описи, які написані нелюдською, канцелярською мовою, що претенденти не в силах вловити сутність роботи.

mnogo bukv

Зацікавити шукача, коли він вже втомлений безперервним потоком складних формулювань, — складно. Вакансії читають швидко, побіжно, тому пишіть тезисно, структурно і без води, щоб претенденти легко знайшли ключові слова. Логіка шукача — переглянути якомога більше вакансій, щоб знайти підходящі і відгукнутися, тому неосяжні тексти пропускаються, щоб не втрачати часу. Грамотного фахівця бентежать неясні формулювання, непослідовність і нелогічність тексту у вакансії, він думає — якщо компанія не може чітко сформулювати вимоги, обов’язки і умови, тоді і працюють там непослідовно і заплутано.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал та будьте в курсі нових статей та інших цікавих матеріалів.